Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Śród takich pól(...) Stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany; Świeciły się z daleka pobielane ściany, Tym bielsze, że odbite od ciemnej zieleni Topoli(...) Dom mieszkalny niewielki, lecz zewsząd chędogi(...) A.Mickiewicz

wpisy na blogu

Złodziej Nr 3 = gnida roślinna

Blog:  msz-n
Data dodania: 2010-04-26
wyślij wiadomość

Niespotykanie spokojna okolica... Totalny brak zgłoszeń... Chole... chyba tylko nas tak lubią, że w ciągu niecałego pół roku mamy 3 włamanie i 3 złodzieja!

Tym razem jakaś menda wyniosła nam drzewka z działki. Ciekawe, czy zdążył je wczoraj sprzedać w Pruszczu na giełdzie, czy wsadził dziad u siebie w ogródku... bo przecież NIC TAK DOBRZE NIE ROŚNIE, JAK KRADZIONE!!!

Poszły wszystkie najładniejsze i najrzadziej kupowane. W sumie ok. 20szt drzew w 4 odmianach:  świerki białe i srebrne, jodła koreana, pierisy:
mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nie dość, że bez przerwy na nas donoszą, to jeszcze okradają.
Małe, komunistyczne kompleksy wychodzą na wierzch - ważne tylko, żeby drugiemu zabrać.

 

19Komentarze
Data dodania: 2010-04-26 09:03:34
a może powinniście jakieś ogrodzenie zorganizować ?
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-04-26 09:07:20
Magda ma racje, powinniście jakieś ogrodzenie szybko montować, niby jak ktoś zechce wejść to i tak wejdzie ale będzie trudniej i może przez to mniej atrakcyjnie; przykre to strasznie, aż sie nóż w kieszeni otwiera; to chyba specyfika naszego kraju :((
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-04-26 09:11:13
Re: magdadaniel
Zorganizowaliśmy... zamówione jeszcze w ub.roku. Czekamy na transport... Myślisz, że płot coś pomoże? Chyba że 3m wys. + kolczatka u góry + ze 3 lekko wygłodzone dobermany...
odpowiedz
onunka
Data dodania: 2010-04-26 09:26:19
:)ludzie to swinie
Zapomniałaś dopisać po dobermanach + troszke woltów(taki elektryczny pasterz jak na krowy na pastwisku) na wybicie z głowy pomysłu o kolejnej kradzieży:) a jakby tak rączki poparzyło to szybko by sie oduczyli bo co nie twoje to NIE RUSZ!
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-26 09:39:14
czy ja wiem czy pomoze? Moze nie, ale zawsze to będą musieli się więcej natrudzić, jakby do glowy gloopie pomysły im przychodzily. Ech .. naprawde na okres budowy to wypadaloby jakies ogordzenie z kolczatką i pod pradem :(. Ludzie to świnie :(
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-04-26 10:06:49
Re: ludzie to swinie
Dobra, dobra... ale może nie obrażajmy świń (to podobno inteligentne stworzenia). Na miano ludzi (istot rozumnych) też raczej nie zasługują ;-) Ogrodzenie pod prądem chyba też odpada... padnie taki na miejscu, a ja siedzieć pójdę jak za człowieka... ale chęnie bym takiego na pustynię puściła - bez ciuchów i wody ;-)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-26 12:59:49
dobermany wygłodzone
ja obstawiam na wygłodniałe dobermany chyba będą najlepsze:) (ale z drugiej strony animals, i ochrona zwierząt) tak to jest, ze jestesmy zawistnym narodem i "lepsze" sąsiada boli, przykre ale... może się zmieni.
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-26 14:38:27
Hej, współczuję Wam, że trafiliście na takich sąsiadów, ja póki co bezpośrednio sąsiadów nie mam, a tych w pewnej odległości mieszkają to jak na razie są OK, ale druga sprawa, że ja wracam na wieś, z której pochodzę ... Pozdrawiam! Ps.też stawiam na dobermany, osobiście chcę mieć owczarki, ale na złodziei to lepsze chyba dobermanki.
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-26 15:00:02
Qrcze, pechowe to Wasze miejsce albo po prostu żal komuś d... ściska i tyle! Przykre to bardzo, a potem dziwią się, że za granicą mają Polaków za złodziei i pijaków...czasem aż wstydzę się przyznać do tego, że jestem Polką, bo opinię o nas wyrabiają zawsze takie szumowiny! To nie fair:(
odpowiedz
nika78
Data dodania: 2010-04-26 15:47:19
ręce opadają, wiesz Monia jesteście najbardziej na uboczu i a te gnojki to wykorzystują, a do tego jeszcze ci przemili sąsiedzi co to im droge rozwalacie. Szkoda słów, chyba trzeba zrobić jak ten gość po 2 stronie 7-mki - ogrodzić dom jak bunkier
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-27 09:05:42
To nie do pomyślenia! Wkładacie całe swoje serce i kasę w budowę domu, w ogród, a ktoś bezczelnie wam kradnie marzenia!!! Myślę, że powinniście się koniecznie ogrodzić, i to jak najszybciej, bo z tymi sąsiadami to już raczej przyjaźni nie będzie. Złośliwość ludzka nie zna granic..
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-04-27 09:17:26
Re...re...
Fakt, że na totalny pustkowiu stawiamy, więc i do sąsiadów mamy kilkaset metrów. Wszystko z działki wynoszą nam z drugiej strony. Co przyjedzie policja to mówią, z której wiochy nas okradają, ale jak samemu się takiemu łapy nie utnie to śladu nie ma. Widać kogoś, kto jeździ obok kłuje, że rzepak już tam nie urośnie. Myślę, że od tej pory każdego, kto się zatrzyma obejrzeć domek będę podświadomie traktować jak potencjalnego złodzieja i to jest smutne :-( Nika, nie jestem pewna, czy tego z bunkrem też nie obrobili na etapie budowy... 2 domki w tamtym kierunku zrobili jeszcze w ub. roku i chyba od tego się zaczęło. Gdzie budowa, tam złodzieje.
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-27 12:21:49
DOCIEPLENIE
Mam pytanie ile płaciliscie za docieplenie pianą i jaka firma wam robiła. Jestescie zadowolenia z docieplenia?
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-27 20:55:31
Biedaki:(, nas też 3 razy oskubali, płot tu nic nie da i też nie upilnujecie:(. Takich tylko zabić i na działce zakopać....
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-27 21:45:13
Byle nie na swojej... ;-) no naprawdę macie pecha nie z tej ziemi... wyobrażam sobie Wasze nerwy, w takich sytuacjach to chyba najgorsza jest ta bezsilność... przykro mi...
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-28 15:54:46
szkoda mi Was! To jest nie do pomyślenia wejść na czyjąś działkę i myc do siebie... Oby już się to nie powtórzyło. Z drugiej strony czytam z przerażeniem ile osób wypowiada się, że kojarzy Wasz dom, że widzi go z drogi itp. Licho nie śpi i myślę, że złodziejaszki też buszują na blogach. Kiedyś na forum muratora była dyskusja, że może lepiej nie podawać dokładego miejsca budowy. Przecież wypisujemy co kupiliśmy, pokazujemy zdjęcia z informacjami jak to jest wszystko zabezpieczone. To jakby podawać na tacy... pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-30 22:57:35
aniailukasz
zgadzam się z Tobą w 100%, może te złodziejaszki i tu zaglądają:( Pozdrawiam i życze aby się to nie powtórzyło
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-05-04 08:39:22
Re...re...
Macie rację, może zaglądają na blogi... Tyle, że i złodziej i donosiciel wiedział o rzeczach, których na blogu nie było. Wygląda raczej, że bardzo dokładnie nas obserwują i to z bardzo bliska. Owszem, są rzeczy, których na blogach nie powinno się pokazywać, ani nawet o nich wspominać, czego się trzymamy. A domek widać... cóż, jest raczej mocno charakterystyczny i trudno mu się ukryć, tym bardziej, że kilku autorów komentarzy mieszka i buduje w promieniu ledwie kilku km. Zostaje tylko trzymać kciuki, żeby więcej nas nie okradli.
odpowiedz
martekj  
Data dodania: 2010-05-06 19:56:52
współczuję
ja jeszcze nie doszłam do siebie, po naszym hmmm "incydencie". Co za bydło buraczane! Noszzzzz, wielkie wyrazy współczucia, zróbcie ogrodzenie i kupcie ze dwa psy bojowe!
odpowiedz

Dach THE END: Komin + Wióry Dz.11 [20100420]

Blog:  msz-n
Data dodania: 2010-04-22
wyślij wiadomość

Stało się! Dach skończony, komin obrobiony, Ekipa pojechała do domu a my zostaliśmy sami...ale po kolei...

Od rana Panowie siedzieli już na kalenicy:
mojabudowa.pl - blog budowlany

I kładli wióry na wykończenie:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Ładne toto:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Po aferze z kominem (z poprzedniego odcinka) trzeba było siąść na telefon i w auto, i poszukać nowego wykonawcy. Udało się w kilkanaście minut :-D taaaaarrrrrraaaaaammmm!!!! Tyle, że nie było człowieka, który się tym zajmuje, więc z ceną i decyzją trzeba poczekać do 12:00. Nie mogą też zrobić od ręki (ludzi niet), ale będą jutro z samego rańca.
Dobre i to... Ekipa od wióra i tak nocuje, to przyjadą na godzinkę i skończą.... Przygotowanie pod komin wykonane, dużo pracy nie będzie:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Zaczęło się więc sprzątanie. W naszym wykonaniu - zamiatanie dachu:
mojabudowa.pl - blog budowlany

i odrywanie desek:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Później była miła niespodzianka - komin będą robić dzisiaj, o 14:00.
Tylko, że nie dostaniemy grafitowej blachy, a brązową albo czerwoną... Czerwoną, czyli ceglastą (jeśli grafit - jutro). Dobra, bierzemy. To był kolor zapasowy. Wszystko miało pasować pod docelowy kolor dachu, a tak będzie pod kolor komina...
Tak więc ok. 14:00 Pan przyjechał, sprawdził, wymierzył jeszcze raz... wrzucił wszystko na dach... i zaczął cięcie:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Szedł jak burza. Nawet spece od dachu mówili z podziwem "ale fachura - wie co robi". Szybciutko zamontował opierzenie komina i ławeczkę kominiarską. Zostały jeszcze 3 stopnie do zrobienia, na które czekamy:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Ledwie zniknął nam z dachu, wkroczyła Ekipa kończyć wióry przy kominie:
mojabudowa.pl - blog budowlany

To ostatnie kawałki; resztę przeba ściągnąć z dachu:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Spójrzmy na komin z bliska:
mojabudowa.pl - blog budowlany

i trochę z boku:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Wychodzić będziemy przez okno. Pierwotnie miał być wyłaz, ale tylko w wersji "beta". Szybko zamieniliśmy go na normalne, pełnowymiarowe okno. Powód: zachowanie symetrii dachu:-)
Zresztą, sami oceńcie: nasz w pełni skończony dach:
mojabudowa.pl - blog budowlany

 

15Komentarze
Data dodania: 2010-04-23 01:20:37
Nie jestem blacharzem ,ale jak na moje oko to blacharka dookoła komina jest zrobiona przez ucznia i to z pierwszego miesiąca nauki zawodu.Przepraszam za szczerość,ale tak to widzę.
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-04-23 08:49:13
ależ pięknie to wygląda, a widze panowie po tym dachu to jak po trwaniku w parku :))
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-04-23 09:02:50
Re: honoratazbyszek
a może jakiś konkret?
odpowiedz
budujaca
Data dodania: 2010-04-23 17:27:47
ZDJĘCIA
oglądając Waszego bloga mam wrażenie jakby fotki robił ktoś zajmujący się fotografią. Ta ostrość, kadr i ogólnie charakter zdjęć. Czyż może mam rację ?
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-23 21:28:26
PIĘKNIE:)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-23 23:07:09
Fotki
Moniko, ja też już dawno zwróciłam uwagę, że Twoje zdjęcia są inne niż wszystkie - zawsze takie profesjonalne, idealne, a cały blog prowadzony jest w formie reportażu, i to bardzo ciekawego! Pozdrawiam:)
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-04-24 18:58:05
Re: budująca, kasiaros
Nie, zawodowiec ze mnie żaden, a bardzo żałuję:-( Ale zwracam uwagę co i jak kadruję i fotki robię od dziecka... nieraz po kilkaset dziennie. A blog w formie reportażu, ponieważ okazało się, że w klasycznym Dzienniku Budowy nie możemy sami robić wpisów. Trzeba było coś wymyślić... więc mamy blog (który i rodzinka w Polsce ogląda), a na koniec zapiszemy go sobie "dla potomności:-)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-24 19:21:22
Moniko,
a jednak widać w tych Twoich zdjęciach rękę osoby doświadczonej - fotografujesz od dziecka i dzięki temu zapewnisz sobie i swojej rodzinie piękną pamiątkę z budowy fantastycznego dworku:)
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-25 08:18:36
wooow!!! bączki są pod wrażeniem;)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-26 12:40:12
"konkrety" co do komina
Chodzi o to,że ta blacha wokół komina coś bardzo odstaje,ktoś poszedł na łatwiznę.Zobaczcie jak to wygląda u Joaśki www.magnolia0joaska.mojabudowa.pl/?page=162
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-26 13:04:17
pięknie
ślicznie wygląda Wasz dworek, gratuluję
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-28 19:23:49
Kominy...
A gdzie taśma Wakaflex ??
odpowiedz
Data dodania: 2010-05-03 15:17:54
śliczny!!!
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-05-03 18:33:58
Re: groszekwojtar
Dzięki:-) Taśmy Wakaflex rzeczywiście nie kładliśmy. Z tego, co wiem, kładzie się ją zamiennie - zamiast obróbki blachą. Ponoć nawet samemu można w ten sposób obrobić komin... U nas są 2 warstwy gładkiej blachy, łączone na rąbek.
odpowiedz
Data dodania: 2010-05-06 22:01:33
Goscie na Twoim blogu
zwracający uwagę na obróbkę komina mają rację.Po pierwsze to faktycznie samo docięcie blachy nie wygląda zbyt dokładnie po drugie taśma być powinna.To raczej powinno wyglądać taśma -silikon-zetka-silikon. Ja bym poprawił póki mozna bez kłopotu. Pozdrawiam
odpowiedz

Naciągacz, jakich mało [20100420]

Blog:  msz-n
Data dodania: 2010-04-22
wyślij wiadomość

Rano umówiliśmy się ostatecznie na obróbkę komina. Pan przyjeżdżał 3 razy oglądać i mierzyć. Wczoraj nie robił, bo nie doszliśmy rano z wiórem do komina. Dzisiaj był rano, o 8-ej. A że pan "pomyka" ostatnio na skuterku, trzeba go będzie zawieźć do Pruszcza i poszukać blachy w hurtowniach, a potem wrócić z nim na budowę... no trudno... trzeba, to się zrobi... Sprzęt podobno też ma od nas pożyczyć, hmmm... niech i tak będzie, skoro musi...

A teraz najfajniejszy kawałek: pytanie o cenę i pan rzuca: 600 ziko za samą robociznę. No to szybki telefonik i się okazuje, że to, co pan chce zrobić kosztuje w dużych firmach, zgodnie z cennikiem 200 ziko. Tylko, że pan wie doskonale, że Ekipa od wióra dzisiaj wyjeżdża i że stoimy pod ścianą, bo możemy nikogo nie znaleźć na "już".
Na pytanie, skąd taka cena usłyszałam:
-- że byłaby inna, gdyby zamiast obróbki 1 komina były ze 3 i kilka okien do tego do wsadzenia...
-- Pan poza tym robi przysługę bratu, który ma firmę i u którego zamawialiśmy usługę i wcale nie musi u nas robić tego komina... bo może ściągać eternit z dachu za 9000PLN.
-- Co jeszcze? Musi dostać na cukierki dla dzieci... nie wiem, czy je ma, ale grzecznie powiedziałam, że jeśli dostanie ode mnie te cukierki, tzn,. że mój syn nie dostanie śniadania... chyba nie złapał aluzji...
-- Ale przebił wszystko tekstem, że był u nas 3 razy i musi coś z tego mieć, bo paliwo kosztuje! Fakt, jego skuter zapewne pali 100 na 100! Hmm... to może lepiej rower... zaoszczędzi trochę... ;-)
-- I mamy się szybko decydować, bo on chce już jechać, a normalnie to on wziąłby 150 za komin i po 100 za stopień, a tak 600 bez rabatu, z rabatem może być 100 mniej.

W końcu ustaliliśmy, że skoro nie znajdziemy nikogo od ręki, trzeba go wziąć... choć nóz się otwiera...
Spytałam o ostateczną cenę i tu usłyszałam, że rabatu nie będzie i 600 jest ostateczną ceną. Jak myślicie, gdyby wszedł na drabinę zażądałby jeszcze więcej?
W każdym razie tu już definitywnie sz... mnie trafił a pan usłyszał, że może sobie jechać!

Trudno, mogę sama włazić na dach i wyginać tę blachę, ale tak zrobić się nie dam. Za jasną anielkę nie dam mu kasy. Nie i już - niech spada :-D

...finał w następnym odcinku...

3Komentarze
nika78
Data dodania: 2010-04-22 21:48:12
ale oszołom, ze takich swiat nosi - szok
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-22 22:02:54
gratuluję właściwej decyzji...zrobiłbym tak samo:) u mnie za wykończenie całego dachu wraz z kominem fachowcy wzięli 1100zł więc ten wasz fachowiec chyba "z dachu spadł" :)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-22 22:28:07
Koszmarny facet !!! Brawo za szybką decyzję :)
odpowiedz

Dach - Wióry + Okna Dz.09-10 [20100417, 19]

Blog:  msz-n
Data dodania: 2010-04-22
wyślij wiadomość

W piątek dzień był "krótki" - zabrakło gwoździ. Nigdzie w okolicy 3-miasta nie można ich było zdobyć. Odpadł też Tczew, Nowy Dwór Gdański,... ba... producent z Wa-wy się poddał: stwierdził, że skoro całe Centrum zamknięte dla ruchu, nie da razy dowieźć paczek na dworzec... (Miał rację; dzień wcześniej sama próbowałam się tam przebić...).
Została "ostatnia deska ratunku". Na szczęście czekaliśmy na transport wióra. Udało się wrzucić do transportu i gwoździe...
Hmmm... jechały spod wschodniej granicy: z Puńska... ale dojechały - w sobotę o 6 rano!
(Gdy skończymy budowę, chyba zrobimy mapę z zaznaczonymi miejscami zakupów poszczególnych elementów... Były już: Wielkopolska, czeska granica, teraz wschodnia granica...)

Tym sposobem sobota stała się częściowo dniem rozładunku. Później Ekipa zaczęła prace na ostatniej "ćwiartce" dachu. Wiało, więc postępy niewielkie. Poza tym pierwsze warstwy zawsze dużo wolniej idą....

Ale za to poniedziałek... oj... już po 8-ej wycięte zostały otwory pod okna:
mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Później było osadzanie, równanie:
mojabudowa.pl - blog budowlany

przykręcanie:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Na koniec montaż opasek i kołnierza:
mojabudowa.pl - blog budowlany

...i.... gotowe:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Wszystkie okna na swoich miejscach :-D

 

Dach - Wióry osikowe Dz.08 [20100416]

Blog:  msz-n
Data dodania: 2010-04-20
wyślij wiadomość

Oj, się działo... 3/4 dachu już gotowe:-)
mojabudowa.pl - blog budowlany

Prace idą pełną parą. 2 okna zamontowane i całkowicie obrobione:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Aż miło popatrzeć...:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Wiór przy oknie kładzie się "standardowo": nad oknem i z boków kołnierz pod spodem, wychodzi na wierzch tylko pod oknem. Na wszelki wypadek wybraliśmy kołnierze dla pokryć falistych. Obróbki okienne z bliska:mojabudowa.pl - blog budowlany

Kilka fotek pokazujacych ułożenie wióra: kosz przy ganku:
mojabudowa.pl - blog budowlany

i wymodelowanie narożnika, tym razem trochę bliżej:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Rzut oka na połać:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Tutaj z dołu:
mojabudowa.pl - blog budowlany

i całkiem z bliska:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Jak widzicie: dobre gwoździe, równe oko i sprawna ręka to podstawa:-)

 

3Komentarze
romka  
Data dodania: 2010-04-20 06:29:44
super to wygląda, już takich cudów jak u Was to nigdzie nie ma :))))
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-22 09:27:21
piękny dach... ciekawe jaki będzie efekt końcowy..:)
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-04-22 09:29:53
Re: baczki
efekt końcowy powalający... Przedwczoraj skończyli, ale fotki będą wieczorem.
odpowiedz
msz-n
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 502832
Komentarzy: 2058
Obserwują: 92
On-line: 9
Wpisów: 418 Galeria zdjęć: 1955
Projekt ŻW - WŁASNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - drewniana-bale
MIEJSCE BUDOWY - "kozia wólka"
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec
2009 luty
2009 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu ŻW - WŁASNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 426
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 96
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
gammaimy.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń