Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Śród takich pól(...) Stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany; Świeciły się z daleka pobielane ściany, Tym bielsze, że odbite od ciemnej zieleni Topoli(...) Dom mieszkalny niewielki, lecz zewsząd chędogi(...) A.Mickiewicz

wpisy na blogu

Odliczanie czas zacząć....

Blog:  msz-n
Data dodania: 2009-10-13
wyślij wiadomość

Jeszcze nie końcowe, ale zawsze odliczanie ;-)
Ja odliczam, Wy trzymajcie kciuki, żeby przestało padać....

Resztę drewna wyciągają z suszarnii w tym tygodniu. Ekipa wchodzi na budowę 26.10.2009, czyli za niecałe 2 tyg.!
A potem już tylko żeby pogoda była, to do Świąt domek będzie stał razem z dachem i kominem.

Jeszcze trzeba dla "chłopaków" załatwić jakąś kwaterę na ten okres.... i toj-toj-a

Oj, nie mogę się doczekać.... :-)

6Komentarze
gosc
Data dodania: 2009-10-13 14:34:03
budowa
a co tak późno budujecie ? zaraz zima
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2009-10-13 16:11:56
kredyt... walczyliśmy z bankami od marca do sierpnia. Stawiamy drewniaka, więc zimą też można. Jeśli nie będzie padać, w 6 tygodni stanie całość :-)
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-13 17:39:10
projektant
a co tak daleko do tego projektanta ? oj ale tani nie był
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2009-10-13 18:38:08
Fakt, tani nie był... to pierwotnie była cena netto. A daleko, bo Projektant współpracuje na stałe z Wykonawcą i zna dokładnie technologię budowy domów z bala... Mało tego: drzwi, okna, płot, meble do kuchnii, i wszystkie płytki też na 95% przyjadą do nas z Wielkopolski. Drzwi i okna już się nawet robią :-) Był jeszcze pomysł, żeby nawet panele stamtąd ściągnąć.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-13 18:54:35
extra tylko patrzeć jak tam w oddali na poletku domek wyrośnie, bede trzymać kciuki aby nie padało:)
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-25 08:33:32
Pogoda
Ja już w tym kraju na logiczność pogody i prawidłową kolejność pór roku bym nie liczył. Nasz klimat ze swoja złośliwością i opadami mógłby wystartować w „MAM TALENT” Życzę jednak wszystkiego dobrego i czekam na „dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany”
odpowiedz

Sobota pod znakiem porządków

Blog:  msz-n
Data dodania: 2009-10-12
wyślij wiadomość

Tym razem obyło się bez zwierzaków...
Dzionek upłynął na jesiennym porządkowaniu. Zamiast kolejnego oprysku Roundupem na chwasty i wszędobylski rzepak - ruszyliśmy do ich wyrywania. Część udało się ładnie uprzątnąć i pewnie wyląduje jako kompost... Trzeba też było wykopać chociaż część gladiolii i lilii przed zimą. Przybyło też nowych roślinek. Powoli, ale systematycznie coś dokupujemy... Teraz wrzosy, świerki białe i srebrne....
Ziemia genialnie miękka, więc praca szła w dobrym tempie.
A nasze niektóre "planty" latem prezentowały się tak:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

To ostatnie, to nowa krzyżówka, którą udało się nam wyhodować - na razie nazwa robocza 406 :) Zobaczymy, czy tak samo będzie wyglądała za rok...

Troch więcej fotek w Galerii (nr fotek 133-151).

Re: Karczownik ziemnowodny

Blog:  msz-n
Data dodania: 2009-10-06
wyślij wiadomość

Nasz bohater, nieustannie ryjący w okolicach rowów i na sporej części działki wygląda mniej więcej tak (foto niestety nie moje, tylko z netu):
mojabudowa.pl - blog budowlany

Więcej o tym uroczym stworzonku, nazywanym też szczurem wodnym (ale też o innych gryzoniach):
http://www.wymarzonyogrod.pl/pielegnacja-roslin/szkodniki_-choroby/karczownik-i-nornik,1255_3666.htm

Znak charakterystyczny odwiedzin karczownika, to kopczyki usypane przy wylotach nor, ale bardzo spłaszczone, w porównaniu z tymi, jakie tworzy kret. Poza tym, przynajmniej jeden z korytarzy prowadzi w bezpośrednie sąsiedztwo wody.

Moniko, pytasz czy widziałam... oprócz samych kopców udało mi się zobaczyć jednego "zwierza" przeskakującego przez rów z naszej działki na sąsiada. Był jakieś 2m ode mnie. Długi na ok 25 cm. "W locie" ciało wydłużone, raczej bez widocznego długiego ogona, z rudą pręgą na grzbiecie. Zwierzak prawie "odbił się" od wody i dał susa na drugą stronę.... szybkie "toto" niesamowicie, więc niewiele go widziałam. Wiem jedno - żadna mysz nie jest tak wielka i nie buduje kopców.

Korytarzy nie jestem w stanie zasypać... ostatnio wykrzywiłam solidne widły wykopując cebule kwiatów, taką mamy "skałę". Poza iglakami wszystko tam rośnie jak głupie....

4Komentarze
gosc
Data dodania: 2009-10-06 19:09:12
o qrcze jestem w szoku, nigdy tego tam nie widziałam, zresztą kopczyków też za dużo nie ma po mojej strone. A wszystko rośnie:) wiem wiem:) bo to jedna z najlepszych klas ziemi- bodajrze 1, aż dziw że pozwalają nam się tam budować:)choć przekształcić tam ziemie to droga przez mękę,
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-10 19:05:04
witam Co tam dziś na działeczce tak żywo było?;)
odpowiedz
aga  
Data dodania: 2009-11-02 17:09:29
nutria
to jest nutria
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2009-11-02 22:53:08
sorry Aga
jednak nie nutria. To, co widziałam było dużo mniejsze, z krótszym ogonem i zdecydowanie nie ważyło 16kg. Ślady w roślinach też nie wskazują, żeby je objadło coś co ma 60cm jak nutria...
odpowiedz

Re: Monika - foty z "nalotu"

Blog:  msz-n
Data dodania: 2009-10-01
wyślij wiadomość

Do albumu rodzinnego ;-)
Często w tej okolicy helikoptery wojskowe ćwiczą ladowanie - tu jedna z "akcji":

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

4Komentarze
gosc
Data dodania: 2009-10-01 22:33:33
:) no patrz- nad moim dachem lata;)a dokładnie nad moimi drzewami do wycinki;) a lisy, sarny i zające już widziałaś? dużo ich tam.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-02 09:19:13
Re: Zwierzaki
Bażanty albo kuropatwy chyba mają gniazda na sąsiednich działkach. W naszym rowie kiedyś widziałam polującego sokoła, a na działce mąż przy opryskach widział młode zająca... Ekipa budowlana widziała sarnę. Niestety my mamy 2 długie rowy, więc są też karczowniki ziemno-wodne... - strasznie ryją ziemię i czeka nas wkopywanie siatki, inaczej zjedzą rośliny, albo rozryją trawnik :-(
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-03 18:22:16
ja też ma rowy, ale nigdy nie widziałam niczego co by ziemie ryło, nawet nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego:)a widziałas je już? czy tylko się domyślasz że są?
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-03 18:27:18
tzn krety tylko znam:)
odpowiedz

Re: Monika - Plan Zagospodarowania

Blog:  msz-n
Data dodania: 2009-10-01
wyślij wiadomość

Z typem naszej działki każdy miał problem. Pow.2200m2 - więc typ B, ale długość frontu działki 23m - więc typ D. Ani gmina, ani powiat nie potrafili powiedzieć jaki mamy typ ;-)

Zasady są takie: patrzcie na tabele 1, 2 i 3 (str. 15-16). Dla większych działek, np B możecie zrobić wszystko, co tyczy D, albo C, albo B - dlatego, że w tabelach podają "Minimalna szer. frontu", ale zapomnieli podać maksymalną ;-) U Was niestety to nie zadziała, jeśli działka jest mała..... Tylko obowiązkowo w Projekcie musi zaleźć się informacja, jaki macie typ, bo powiat to sprawdza....

Projekt zatwierdza powiat ale ściśle przestrzegają zapisów z Planu, który tworzy gmina.... Wszystkie różnice muszą być uzgodnione i z gminą i z powiatem. Przykład: nasza oczyszczalnia ścieków. Gmina da zgodę, jeśli powiat się zgodzi, a powiat, jeśli gmina się zgodzi... kółeczko... załatwiliśmy tak:
1- gmina - ustna zgoda na oczyszczalnię,
2- powiat - rozmowa z kierowniczką wydziału (kobieta nastawiona pro-eko) - zgoda ustna,
3- powrót do gminy, złożenie pisemka o zmianę, zgoda pisemna - podłaczamy ją do projektu bud
WAŻNE: składając tak "zmodyfikowany" projekt trzeba koniecznie powołać się na wcześniejszą (nawet ustną) zgodę powiatu (kierowniczki wydziału), bo inaczej odrzucą.... - wniosek "obrabia" pracownik, który to sprawdzi, ale trzeba go uprzedzić, żeby nie potraktował jak "samowolki".
No i można sobie odpuścić oczyszczalnię z drenażem, chyba że nadsypiecie jakiś 1m ziemi... za to biologiczna zamknięta przejdzie.

Ważne niestety: powiat rygorystycznie przestrzega zapisów o dachu - więc niestety żadna koperta, czy płaski - musi być między 40 a 50st i koniec... ale jak widać po nowych domkach, nie wszystkie dachy są tak strome ;-) w każdym razie oficjalnie nic się w tej kwestii nie załatwi.

Konieczne badania geologiczne :-(

Budynek musi być postawiony na planie prostokąta. Dla niektórych typów działek dopuszczalne ganki, ale to sprawdzają w powiecie. Podcienia raczej odpadają. - Te rzeczy sprawdzają jako pierwsze. Budynek na planie L odpada całkowicie.

Okna połaciowe, wykusze, wole oka są dopuszczalne - Plan o nich nic nie mówi, a co nie jest zakazane jest dozwolone ;-)
Zwykłe okna, nawet wysokie balkonowe, w szczycie nie są traktowane jako "Doświetlenie poddasza dużymi oknami w ścianie szczytowej budynku". W Planie brak definicji "dużymi oknami" - w powiecie sami nie wiedzą co to oznacza, mówią że to wymysł projektantki, która pisała Plan i sugerują, że chodzi o bardzo..... bardzo.... duże przeszklenia.

Kolorystyka: jako ciekawostkę powiem Wam, że w przypływie dobregohumoru, zadzwoniłam do powiatu i spytałam, czy gdy mamy dom drewniany z bala to też musimy go otynkować na żółto - zdziwicie się - jedna kobieta powiedziała, ze OCZYWIŚCIE, BUDYNEK DREWNIANY TRZEBA OTYNKOWAĆ NA ŻÓŁTO!!! Ale spokojnie... tego nawet nie sprawdzają, poza tym zawsze możecie powiedzieć, że otynkujecie za rok... ;-)
W Powiecie jest jedna taka kobieta, która sztywno trzyma się wszystkiego i już. Pozostali są ok, czasem sami podpowiadają jak coś "ulepszyć" ;-)

Podsumowując - przy gotowych projektach, zanim taki kupicie, lepiej wszystko posprawdzać, czy nie będzie wymagało korekt. Można podjechać do powiatu z rysunkami.

Tu załącznik do Planu - na stronach gminy tego niestety nie ma...

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Jeśli nie macie przyłączy wodnego i energetycznego, wystąpcie o nie już teraz. Z wodą idzie szybko, ale z prądem niestety róznie. Wasza strona 7-ki chyba jest w lepszej sytuacji - nam powiedzieli: "czekacie 2 lata". Mamy szanse, że mniej więcej w okolicach wakacji prąd się pojawi.

Gdybym o czymś zapomniała - pytajcie ;-)

POWODZENIA!!!

8Komentarze
Data dodania: 2009-10-01 10:02:55
ło matko, w życiu czegoś takiego nie widziałam - z tego wynika, że moja działka do typ D - 20X50 :-)
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-01 10:10:03
Re: Lulikowo
Zgadza się ;-) A nasza ma po kolei: 23-45,8-60,3-62, więc mogliśmy sobie wybierać typ.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-01 10:13:12
Re: Monika cd..
Sprawdźcie też w gminie, czy zrobili już jakieś korekty do Planu Zagospod. Około maja mówili, ze ruszają z poprawkami. Co prawda zaplanowali je na 2 lata, ale może coś już mają zatwierdzone....
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-01 20:35:37
no własnie ten plan to droga przez męke, znam go juz na pamięć, mój front działki to 29m, do działki C brakuje mi 159m2- jednym słowem kaszana:) co do przyłaczy to bedziemy się starać za jakis miesiąc. ja mam też inny problem - 2 drzewa do wycięcia bo stoją na wjeździe, i już się martwie czy pozwolą, widać je na tamtym zdjęciu:) to te najwyższe
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-01 20:38:48
popatrzałam jeszcze raz na to zdjęcie:) to te drzewa w tym gąszczu za tymi 2 domkami:)
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-01 20:48:12
wiesz łudze się tylko tym ze ta moja działka choć odrębna własność stoi na siedliskowej typu A, a to może mi pomoze postawic inny dom niz obora;) ale na ten temat musze jeszcze pogadac z geodetą i innymi mądrymi;)
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-01 20:56:20
Re: Monika - typ działki
Czekaj, czekaj... jeśli masz 29m na froncie, to tylko od Was zależy, czy wpiszecie do Projektu, że macie działke typy D, albo typu C. Powiat nie bierze pod uwagę wszystkich kryteriów :-) Zaliczyliście "Minimala długość frontu działki = 25m", to wpisujecie to do Projektu jako podstawę wyboru typu C i już! Wycinkę drzew niestety musicie załatwić formalnie. Pewnie trzeba będzie za to zapłacić - i za zgodę, i za wycinkę...
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-10-01 21:22:29
:) ach tchnełaś we mnie nadzieje:)
odpowiedz
msz-n
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 502858
Komentarzy: 2058
Obserwują: 92
On-line: 9
Wpisów: 418 Galeria zdjęć: 1955
Projekt ŻW - WŁASNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - drewniana-bale
MIEJSCE BUDOWY - "kozia wólka"
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec
2009 luty
2009 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu ŻW - WŁASNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 426
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 96
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
gammaimy.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń